V našej domácnosti a na záhrade sa okrem psov vystriedali aj príslušníci iných zvieracích druhov – od anduliek, cez rybičky, škrečky, zajačiky, sliepky, poštové holuby, morky, kačky, kozičku až po mačky.

 

Kačičky plemena indický bežec chováme už niekoľko rokov, pretože sú to nenahraditeľní pomocníci v boji proti slimákom. Okrem ich špecifickej vzpriamenej chôdze zaujmú aj svojím správaním – celé dni snoria po záhrade so zobákom v zemi a neustále hľadajú niečo pod zub. A v lete nás takmer každý rok potešia aj maličkými prírastkami. Ku šťastiu im stačí len malý bazénik a hlavne veľký výbeh.

 

Mačičky máme ešte len pár rokov, ale hneď po ich príchode si ich naši psíci veľmi obľúbili – takže u nás jednoznačne neplatí pravidlo, že psy a mačky sú nepriatelia. Naše dve “tigrice” Nala a Grace sa s radosťou postarajú o všetky malé nechcené hlodavce, ktoré zavítajú do našej záhrady.

 

Neposledným členom tímu bol aj náš zajko, ktorý už žiaľ nie je medzi nami, ale počas svojho života si získal srdcia našich psíkov, mačiek a dokonca ho milovali aj káčatká.