Elsa (Daisy Bohemia Luxyvett)

Elsa (Daisy Bohemia Luxyvett) sa narodila 12.10.2019 a bol to taký náš mikulášsky darček, po ktorý som si bola v Českej republike. Po rodičoch Uma Luxyvett z Kostelce u Jihlavy a Billy Boy Falaksa zdedila nádhernú tmavohnedú farbu srsti a perfektnú povahu. V momente, ako prišla ku nám domov, tak ju naši hafani prijali s veľkým rešpektom a ohľaduplnosťou. Elsa je rýchla kôpka nevyčerpateľnej energie, ktorá musí byť všade a vedieť o všetkom, čo sa deje okolo. Od Bexi sa naučila závislosti na aportoch a vode, od Darca odpozorovala jeho maznavosť a Brego jej z času na čas rád pripomenie, že ona nie je vodcom svorky.

 

Od malička bola neskutočne zvedavá a ničoho sa nebála. Síce občas zaváhala pri poznávaní nových vecí, ale jej zvedavosť vždy zvíťazila a aj naďalej je z nej veľký prieskumník. Povaha retrievera sa v nej nezaprie, pretože je to rodená prinášačka, ktorá akýkoľvek aport alebo dummy jemnučko uchopí a rovnou najkratšou cestou mi ho donesie. Avšak plávanie jej od začiatku trošku nešlo a miestami vyzerala skôr ako topiaci sa pes. Ale veľmi rýchlo od Bexi odpozorovala, čo má robiť a teraz s obrovskou radosťou skáče do vody šípočky.

 

S Elsou sme už tiež absolvovali niekoľko výstav a výcvikov, ale kedže sa ich v roku 2020 veľa zrušilo, tak sme ani zďaleka nepostíhali toho toľko, ako by sme chceli. Na svojej prvej výstave bola Elsa ako trojmesačná a už tam mi dokázala, že ju to baví a okrem medaily si domov odniesla aj krásny posudok. Elsa už má za sebou aj skúšky OVVR, ktoré splnila na plný počet bodov 🙂