Forest bol kríženec slovenského čuvača a nemeckého ovčiaka. Narodil sa 12. júna 2002 a keďže sme vtedy ešte bývali v bytovke, tak prvé roky svojho života strávil na našej záhrade pod horou. Les bol jeho domovom a prechádzky v ňom boli na jeho každodennom zozname činností. Od malička to bol pán pes a vzbudzoval si rešpekt všetkých zvierat aj ľudí. Už ako šteniatko sa nebál zaháňať susedove ovečky a dával pozor, aby boli vždy pokope. V dospelosti bol z neho mohutný 45 kilový “poník”, ktorý si ale bol veľmi dobre vedomý svojej veľkosti a k menším psíkom alebo starším ľuďom pristupoval vždy opatrne.

 

Bol to typický strážca, všetko riešil s pokojom a chladnou chlavou a dokázal veľmi dobre čítať povahu ľudí. Svojich blízkych si však chránil za každú cenu a pri náznaku ohrozenia neváhal použiť obranný inštinkt svojich predkov.

 

Forest mi ukázal, čo znamená pravý význam slov “najlepší priateľ človeka” a naučil ma, že starostlivosť o psa si vyžaduje veľa času, trpezlivosti a hlavne vzájomného porozumenia.

 

Celý svoj život to bol náš strážca, ktorý na nás dával pozor vo dne aj v noci až do svojich posledných dní. Keď mal 15 rokov, tak mu bol vyoperovaný nádor krvných ciev. Síce sa po operácii krásne zotavil (čo vzhľadom na jeho vek bol obrovský úspech), ale o pár mesiacov sa mu nádor vrátil a tentokrát útočil rýchlejšie a silnejšie. Preto 28. januára 2018 padlo najťažšie rozhodnutie v mojom živote a s naším Forestom sme sa v pokoji rozlúčili. Nikdy však nezabudnem na to, čo pre mňa znamenal a aspoň symbolicky si ho budem navždy pripomínať v názve mojej chovateľskej stanice Midnight Forest.