Brego kríženec slovenský čuvač

Brego kríženec slovenský čuvač

Brego sa narodil 24. apríla 2016 a ku nám prišiel ako malá biela chlpatá guľôčka. Jeho mama bola kríženec slovenského čuvača a bernského salašníckeho psa a otec bol neznámy, takže nikto netušil, čo z neho vyrastie. No a dnes je to krásny majestátny ľadový medvedík, ktorý si celé svoje stádo (teda všetkých členov našej svorky – dvojnohých aj štvornohých) chráni za každých okolností. Od momentu, keď sa naučil štekať, tak sa to stalo jeho obľúbenou aktivitou. Okoloidúci teda hneď vedia, že Brego je doma. Bez dôvodu by síce neublížil doslova ani muche, ale keď niekto ohrozuje jeho najbližších, tak to dá patrične najavo.

 

Miluje vodu, avšak plávanie nie je jeho silnou stránkou. Preto väčšinou ostane len na kraji potoka alebo rybníka, kde si bezstarostne polihuje a sleduje svoje okolie. A keď nemá po ruke žiadny potok, tak sa uspokojí aj s mlákou – ideáne aby v nej bolo čo najviac blata. Akonáhle padnú prvé snehové vločky, tak vymení vodu za sneh a šmýkanie po chrbte z kopca je pre neho každodennou zábavou.

 

Síce je to prítulný a maznavý plyšáčik, na cudzích si však dáva veľký pozor a nejaký ten čas trvá, kým si ľudia dokážu získať jeho dôveru. Svojimi gaštanovo-hnedými očami a pohľadom najväčšieho neviniatka na svete si vie vyprosiť takmer všetko, takže spanie na gauči patrí medzi jeho obľúbené interiérové činnosti.