Bexi Beatrix Diana’s Yard flat coated retriever

Bexi Beatrix Diana’s Yard flat coated retriever

Bexi (Beatrix Diana’s Yard) bola vytúžené a dlho očakávané šteniatko. Už dlhšie som vedela, že chcem sučku tohto perfektného plemena – flat coated retriever, ale žiaľ viaceré plánované zahraničné vrhy, o ktoré som mala záujem, sa v tom čase nepodarili. Potom som našla informáciu, že sa 11.3.2018 narodili šteniatka na Slovensku (dokonca kúsok od nás) úžasnej sučke Bena u Zderadičků a krásnemu oteckovi menom Scotty (Brave Heart Tercius). Takže bolo rozhodnuté, neváhala som ani chvíľu a hneď som si jedno šteniatko zarezervovala. A o pár týždňov sme mali doma malé čierne klbko – mojú prvú flaticu Bexi, ktorá si svojou skvelou povahou hneď získala celú rodinu. Brego sa o ňu staral (a stále sa stará) ako vzorný veľký brat a Darco ju naučil, ako byť správnou canisterapeutkou.

 

Bexi je typický flatík – stále veselá a nikdy sa neunaví. Aportovala by bez problémov celý deň a za loptičkou alebo dummy by prešla aj na druhú stranu sveta. Miluje sneh, ale voda je jej skutočný živel. Keďže bývame neďaleko Liptovskej Mary, tak si plávanie trénovala už od malička a dnes je z nej rýchly a šikovný plavec. Okrem vody a aportu zbožňuje oblizovanie a neustále dáva pusinky všetkým okolo.

 

Asi jediné, čo nemá rada, sú výstavy a nie raz som na nej videla, že pobyt v kruhu si veľmi neužíva. Preto sme tých výstav absolvovali len niekoľko a skôr sa zameriavame na výcvik, ktorý si vychutnáva omnoho viac. Absolovali sme skúšky OVVR, kde sa umiestnila v I. cene a canisterapeutické skúšky, ktoré tiež zvládla na jednotku.

 

Keď mala Bexi necelé dva roky, tak som jej priniesla domov ďalšiu flaticu Elsu, ktorú zo začiatku opatrovala ako tá najlepšia mama na svete a teraz sú z nich nerozlučné sestričky.